Frequency (2000r)

Częstotliwość (2000) - Frequency

Na dzień przed rocznicą śmierci ojca, kiedy na niebie rozgrywa się gwiezdna burza, aurora borealis, John Sullivan wyjmuje stare radio swojego ojca. Przy pomocy tego radia nawiązuje kontakt z mężczyzną podającym się za strażaka i oczekującym na finałowe rozgrywki World Series z 1969 roku. Czy John rzeczywiście rozmawia z własnym ojcem? Tego samego dnia i dokładnie tym samym domu, a dzielą ich trzy dekady?

Początkowo obydwaj nie mogą uwierzyć w to, co się dzieje. Wkrótce John spędza całe noce na rozmowach z nadal młodym ojcem (Dennis Quaid), po raz pierwszy dzieląc się głębią swojej miłości i smutkiem, jaki czuje w stosunku do czekającej go śmierci. John uświadamia sobie, że nadarza się możliwość odwrócenia wydarzeń sprzed lat. Chce ustrzec Franka przed błędem, który kosztował go życie. John ratuje ojca przed śmiercią w pożarze w Bruxton.

12 października 1999 roku John Sullivan zauważył, że na fotografiach wiszących w domu ojciec ma siwe włosy. Zmieniając przeszłość, Sullivanowie wymusili nową teraźniejszość. John cieszy się nowymi wspomnieniami - dopóki nie odkryje, że w wyniku wspólnych konwersacji zachodzą zmiany, o których nie mieli pojęcia. Udana ucieczka przed śmiercią prowadzi do serii niewyjaśnionych morderstw, w tym wyjątkowo brutalnego zabójstwa matki Johna. Teraz Frank i John ścigają się z czasem - rozdzieleni trzema dekadami i połączeni zaledwie radiem - aby zapobiec kolejnemu morderstwu, które zadecyduje o ich przeznaczeniu. Za każdym razem, kiedy Frank dokonuje zmian w swoim świecie, John budzi się w zupełnie innej rzeczywistości.

Frequency

Frequency

Frequency

Frequency

 

Dodatkowe informacje