Więcej czadu (1990)

 

 

Więcej czadu (1990) - oryginalny tytuł: Pump Up the Volume.

W filmie tym nie ma nic na temat krótkofalarstwa. Treść dotyczy pirackiej rozgłośni brodcastingowej.

Oto treść w skrócie:
Ojciec nastolatka zostaje przeniesiony do firmy w Arizonie. Swojemu synowi o imieniu Mark kupuje amatorski sprzęt radiowy by umożliwić mu kontakt z jego przyjaciółmi na jego rodzinnym wybrzeżu wschodnim.
Jednak Mark zaczyna prowadzić piracką radiostację. Jego audycje wprawiają w stan ekstazy kolegów i koleżanki. Jednakże ten cięty, ironiczny, cyniczny na temat amerykańskiego stylu życia, liryczny i obsceniczny D.J. na "żywo" jest rozpaczliwie nieśmiały - w szkole chodzi przygarbiony, z wbitym w ziemię wzrokiem, w okularach na nosie. Jego programy to coś w rodzaju prywatnego notatnika, z rozważaniami, rozmowami ze sobą, z błazenadą i oczywiście z muzyką. Z czasem Mark zaczyna dostawać od swoich słuchaczy listy, odpowiada na nie, wdaje się w ich osobiste przeżycia i problemy, staje się anonimowym i podziemnym ośrodkiem szkolnego życia.

Dodatkowe informacje