The Anderson Tapes (1971)

"The Anderson Tapes" przetłumaczone na polski jako "Taśmy prawdy"

The Anderson Tapes (USA 1971), 95min

W głównych rolach: Sean Connery, Dyan Cannon, Martin Balsam, Ralph Meeker, Alan King

Pewien złodziej opuszcza więzienie po odsiadce długiego wyroku. Zamieszkuje ze swoją starą przyjaciółką, Ingrid. Jednak szybko przypomina sobie o swojej przeszłości i planuje obrabować apartamenty w pewnym wieżowcu. Precyzyjnie zaplanowaną akcję przeprowadza wraz z kumplami z więzienia.

W trakcie napadu wszystkich mieszkańców związano. W jednym z pokoi napastnicy znajdują chłopca leżącego na łóżku, obok stoi wózek inwalidzki. Chłopiec jest sparaliżowany, nie może chodzić. Bandyci są pewni, że sparaliżowane dziecko nie może popsuć ich akcji. Zamykają go w jego pokoju. Przez myśl im nawet nie przeszło, że chłopiec ten jest radioamatorem i ma w szafie na półce stanowisko z radiem gotowym do użytku.

The Anderson Tapes (1971)

 

The Anderson Tapes (1971)

 

The Anderson Tapes (1971)

 

The Anderson Tapes (1971)

 

Dodatkowe informacje